15 maja 2012 r. po raz kolejny odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w tym roku połączone z dwoma jubileuszami:
30 – leciem Koła PSOUU w Rybniku i 15- leciem powstania WTZ 1 w naszym mieście.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Królowej Apostołów. Następnie wszyscy przeszli do Rybnickiego Centrum Kultury gdzie świętowaliśmy do wieczora.

Gośćmi tej imprezy byli: Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika – Pani Ewa Ryszka, przedstawiciele instytucji współpracujących ze stowarzyszeniem tj. Urząd Miasta Rybnika, OPS, PFRON, przedstawiciel Zarządu Głównego PSOUU w Warszawie, posłowie PO i Pis, kierownicy praktyk zawodowych, byli pracownicy WTZ. Bardzo ważnymi gośćmi byli uczestnicy warsztatów z Niedobczyc, Wodzisławia, Czerwionki, Gorzyc oraz ŚDS z Rybnika a przede wszystkim Rodzice i nasi Przyjaciele.
Na początek przewodnicząca Koła PSOUU w Rybniku, Pani Lidia Moc przedstawiła 30 lat z historii stowarzyszenia i warsztatów terapii zajęciowej, następnie wraz z kierownikiem warsztatów Panią Agatą Marszałek oraz członkami Prezydium PSOUU Koła w Rybniku dziękowały za wieloletnią współpracę osobom pomagającym w działalności zarówno WTZ jak i PSOUU. Osobom tym zostały wręczone statuetki wykonane w naszym warsztacie. Prezydentowi Miasta Rybnika Panu Adamowi Fudali został wręczony tytuł honorowego członka PSOUU. Na koniec tej części na scenę wjechał ogromny tort, którym w przerwie częstowano zaproszonych gości.
Następnie po przerwie odbyła się część artystyczna spotkania w której uczestnicy WTZ 1 wraz z pracownikami oraz uczestnikami WTZ 2 zaprezentowali walc wiedeński, tango, salsę oraz taniec na wózkach z tancerzami z RCK. Publiczność mogła poznać umiejętności wokalne uczestniczek warsztatu nr 1 w Rybniku Darii Roman i Beaty Maj. W dalszej części wystąpił  Kabaret Absurdalny „Drzewo A Gada” prowadzony przez księdza Marka Wójcickiego. Wszystkie występy oczarowały przybyłą publiczność.
Na zakończenie wystąpił zespół Sztywny Pal Azji, zagrał świetną muzykę przy której bardzo dobrze się wszyscy bawili.
Dziękujemy Wszystkim Gościom za udział w naszej uroczystości, wsparcie organizacyjne, piękne życzenia i upominki.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *