Dnia 3 grudnia odbyło się otwarcie wystawy pt. Anioły są wśród nas” oraz konferencji pt. „Oblicza niepełnosprawności” zorganizowane przez Warsztaty terapii Zajęciowej prowadzone przez PSOUU Kolo w Rybniku. O godz. 9.30 nastąpiło otwarcie wystawy zorganizowanej przez WTZ-1. Artyści – Uczestnicy naszych placówek prezentowali Anioły wykonane różnymi technikami od ceramiki, drewna, witrażu, papieru, wełny, wosku po anioły wiklinowe, wyszywane a nawet ciasteczka.

Wystawa była organizowana we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteka Publiczna już po raz ósmy. Prace naszych uczestników można oglądać przez cały grudzień w Bibliotece bądź na stronie internetowej biblioteki 

3 grudnia to również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Przedłużeniu obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnością Intelektualną z dnia 05.05.2009r zorganizowano konferencję pt. „Oblicza niepełnosprawności współfinansowanej przez Urząd Miasta Rybnika w ramach programu „Mam talent” – promocja możliwości i umiejętności artystycznych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Konferencja obfitowała w prelekcję znanych osobistości w dziedzinie sztuki (artyści, krytycy sztuki) jak i samych artystów. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ma zwracać uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych jak i integrować ze społecznością lokalną.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *