Już po raz 13 w naszym mieście 5-go maja obchodzony był Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,którego głównym organizatorem było Koło PSOUU w Rybniku. Jest to impreza otwarta dla szerokiego grona osób związanych z rybnickim środowiskiem osób niepełnosprawnych, oraz zapraszanych przez nich gości – przedstawicieli władz miasta, instytucji, placówek, organizacji partnerskich.

W czasie tegorocznych obchodów tematykę godności osób niepełnosprawnych poruszono w prezentowanym filmie, nakręconym i opracowanym przez grupę zapaleńców z Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 w Rybniku pod kierunkiem Karola Husaka. Film o tytule: „W poszukiwaniu godności”, wywołał wśród widzów głęboką refleksję na temat – jakiego godnego życia chcą dla siebie sami niepełnosprawni?

W programie obchodów zaprezentowano również film pt. „Downtown – Miasto Downów”, wystąpiły dwie grupy taneczne zespołu V.I.P., nie zabrakło także poczęstunku. Obchody współfinansowane były ze środków Urzędu Miasta w Rybniku w ramach grantu „Życie jak nowela” oraz Koła PSOUU w Rybniku, nad całością uroczystości czuwali pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 w Rybniku.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *