Turnus Rehabilitacyjny „PUSTKOWO” 07.08.2010r. – 20.08.2010r. Członkowie Stowarzyszenia wraz z osobami niepełnosprawnymi w tym roku wypoczywali w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Zem Turist w Pustkowo w terminie od 7 sierpnia do 20 sierpnia. Na Rehabilitację do Pustkowa wyjechały 42 osoby. Skierowanie dla uczestnika turnusu wynosiło 1380 zł dla opiekuna 1335 zł. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku dofinansowało 1 skierowanie dla uczestnika i opiekuna.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przyznało dofinansowanie do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym dla dwójki dzieci z opiekunami.Polskie stowarzyszenie na Rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku dofinansowało wyjazd dla 17 uczestników w kwocie 7900,00 zł. Środki z Loterii fantowej w kwocie 2600 zł zostały przeznaczone na autokar.

Pozostałe wpłaty stanowiły dofinansowanie przez zakłady pracy oraz wpłaty własne rodziców.Z rehabilitacji leczniczej – po 2 zabiegi dzienne korzystali uczestnicy i ich rodzice. Prócz tego dostępny był basen dla dorosłych i dla dzieci.Wyjazd nad morze był wspaniała okazją do pełnej integracji społecznej, wypoczynku poprawieniem zdrowia.

Turnus rehabilitacyjny to nie tylko odpoczynek od codziennych obowiązków, to także forma aktywności psychicznej oraz rozwijania umiejętności społecznych umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. Osoby niepełnosprawnej wspaniale integrowały się z otoczeniem poprzez wejście do kawiarni, miejsc użyteczności publicznej. Podczas śniadań i kolacji uczestnicy mogli korzystać ze stołu szwedzkiego, dokonując wyboru pożywienia.

W czasie turnusu odbywały się wycieczki krajoznawcze autokarowe:

  • Wyspa Wolin
  • Międzyzdroje
  • Kamień Pomorski
  • Port Rybacki

Pobierów i Trzęsacz stanowił ścieżkę plażowo spacerową pomiędzy Pustkowo. Wieczorki przy żywej muzyce i ognisko stanowiły wspaniałą integrację z innymi grupami turnusowymi.

Wypowiedzi uczestników 

Rafał : Było fajnie, dobre jedzenie, hydroterapia z panami.

Sylwia: Turnus fajny morze było blisko. Były baseny i zabiegi.

Romek: Fajnie było chodziłem spacerować nad morze.

Ania: Turnus fajny morze było blisko. Były baseny i zabiegi.

Monika: Fajnie było kąpałam się w morzu i pływałam pontonem.

 Za wspólnie spędzony czas na turnusie w imieniu Zarządu dziękuje 
Kierownik Turnusu Rehabilitacyjnego 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *