W lipcu 2011r. PSOUU Koło w Rybniku zorganizowało turnus rehabilitacyjny dla 19 osób w ośrodku „Marzenie” w Zakopanem. Koszt jednego skierowania tak dla opiekuna jak i osoby niepełnosprawnej wynosił 1320 zł. W ramach tych środków osoba niepełnosprawna uzyskała 20 zabiegów rehabilitacyjnych wg. Wskazań lekarza, zaś opiekun 10 zabiegów

W trakcie turnusu odbyły się wycieczki: 

  • Sanktuarium NMP w Olczy, gdzie odbywał się odpust połączony z pokazami regionalnymi,
  • Drugą wycieczką była Gubałówka z wykorzystaniem zjazdu kolejką szynową Wycieczka z przewodnikiem po Zakopanym, zwiedzanie ciekawych obiektów sakralnych, Krupówek, Krzeptówek, Skoczni (małej i dużej)
  • Uczestnicy turnusu indywidualnie z opiekunem zwiedzali Kuźnice, Antałówkę, skocznię. Spacery to głównie Bulwary Słowackiego. Wyjściem docelowym były Krupówki.

Do ciekawych wieczornych spotkań oprócz dyskotek i ognisk z kiełbaska należało spotkanie połączone z degustacją oscypków przypiekanych na grillu z góralską herbatką przy góralskiej muzyce. Turnus rehabilitacyjny został zorganizowany przy wsparciu finansowym PSOUU Koło w Rybniku ze środków uzyskanych w Loterii Fantowej 2011r.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *